rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ NASZ ZABIEG

Polinukleotydy

czynniki mają wpływ na utrzymywanie się kwasu hialuronowego

Co to są polinukleotydy?

Polinukleotydy są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują we wszystkich organizmach żywych. Dzięki ich naturalnej budowie są w pełni biokompatybilne dla ludzkich tkanek, dlatego ryzyko reakcji alergicznej lub skutków niepożądanych jest zminimalizowane do minimum. Są silnie higroskopijne, tzn mają zdolność do przyłączania dużych ilości cząsteczek wody, dzięki czemu mają właściwości nawilżające oraz nawadniające. Wpływają także na fibroblasty, czyli komórki budulcowe skóry zwiększając ich aktywność, która zapewnia stałą odbudowę i regenerację skóry.

Działanie Polinukleotydów

Działanie Polinukleotydów opiera się na szeroko pojętej stymulacji. Aktywuje podział i namnażanie nowych komórek budulcowych skóry oraz zwiększa produkcję cytokin prozapalnych. Stymulacja fibroblastów do wytwarzania włókien podporowych skóry prowadzi do działania liftingującego oraz rewitalizującego. Ich właściwości higroskopijne zapewniają długotrwałe nawilżenie oraz nawodnienie. Dzięki właściwości wychwytywania wolnych rodników, Polinukleotydy zmniejszają stres oksydacyjny, co bezpośrednio przekłada się na opóźnienie procesów starzenia. Zabiegi z użyciem Polinukleotydów przyczyniają się do młodszego i świeższego wyglądu, a także przyspieszają regenerację skóry po Medycznych Peelingach Chemicznych, zabiegach laserowych, Radiofrekwencji Mikroigłowej oraz wydłużają efekty zabiegów Liftingu Wolumetrycznego.

Rodzaje preparatów z Polinukleotydami

Główna i wiodąca marka, która jako pierwsza upakowała Polinukleotydy w ampułkostrzykawki to PROMOITALIA. Stworzyła gamę produktów Nucleofill. Mamy trzy stopnie zagęszczenia oraz stężenia Polinukleotydów, które są określane mianem:

  • Soft – lekki preparat służący do delikatnej okolicy oka. Posiada właściwości nawilżające, odżywcze, zagęszczające oraz stymulujące. Możemy go aplikować klastycznie igłą wykonując małe depozyty w dolinie łez, w okolicy kurzych łapek, a nawet pod łukiem brwiowym oraz kaniulą, czyli długą tępą igłą z mniejszym ryzykiem wystąpienia siniaków w tej delikatnej okolicy.
  • Medium – średnio gęsty preparat do iniekcji śródskórnych w okolicy twarzy, szyi i dekoltu. Możemy go aplikować specjalistycznym pistoletem Vital Injector 2, klasycznie igłą tworząc depozyty preparatu na odpowiedniej głębokości. Wersja medium jest idealna dla okolicy szyi i dekoltu właściwie w każdym wieku, natomiast w przypadku zabiegu na twarz może być zastosowany jako prewencja przed pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Protokół przewiduje trzy metody podania, a wśród nich 5-punktowy lifting, wolumetrycznie kaniulą oraz szeroko Vital Injector 2.
  • Strong – lifting na poziomie komórkowym, czyli najmocniejszy wariant, którego stężenie wynosi 25mg/ml. Aplikujemy go w formie depozytów za pomocą specjalistycznego pistoletu Vital Injector 2, igłą bądź kaniulą w obszarach, które potrzebują silnej stymulacji, zagęszczenia jak poliki, żuchwa czy chomiki. Protokół podobnie jak w wersji Medium w zależności od wskazania przewiduje mezoterapię igłową szeroką Vital Injector2, 5-punktowy lifting oraz wolumetryczne podanie kaniulą w okolicy polików.


Przebieg zabiegu oraz metody podania

Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego terapeuta dobiera preparat o odpowiednim stężeniu oraz metodę jego podania. W zależności od wskazania możemy wybrać jedną z 3 metod podania preparatu. Pierwsza z nich wykorzystuje działanie regeneracyjne, nawilżające oraz stymulujące na całej objętości owalu twarzy. Można wykonać go klasycznie igłą wykonując małe depozyty albo specjalistycznym Pistoletem Vital Injector 2. Druga polega na pracy kaniulą i dedykowana jest do miejscowej stymulacji. Wykonanie kaniulą pozwala na dokładne rozmieszczenie preparatu w konkretnej linii, np. w dolinie łez czy wzdłuż kości policzkowych. Trzecia metoda opiera swoją podstawę na 5-ciu punktach BAP, czyli najbezpieczniejszych punktach na twarzy, w których deponuje się określoną dawkę bezpośrednio do skóry tak, aby preparat mógł swobodnie rozprzestrzenić się do okolicznych tkanek. Wybór techniki i stężenia preparatu jest niezbędny do określenia czy znieczulenie jest potrzebne. Przy pracy kaniulą jest ono wręcz nie wskazane, natomiast pozostałe metody nie wykluczają znieczulenia, ponieważ preparaty z Polinukleotydami są same w sobie dość szczypiące.

  • Poprawa owalu twarzy
  • Zagęszczenie skóry
  • Nawilżenie skóry
  • Stymulacja produkcji włókien podporowych skóry
  • Poprawa struktury skóry
  • Redukcja starzenia oksydacyjnego
  • Niwelowanie zmarszczek
  • Uczulenie na składniki preparatu
  • Choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze
  • Choroby nowotworowe oraz guzy niewiadomego pochodzenia
  • Nieleczone choroby autoimmunologiczne
  • Leki rozrzedzające krew
  • Ogólne złe samopoczucie

Po zabiegu z Polinukleotydami ważne jest, aby zachować aseptykę miejsca zabiegowego. Zawsze przed kontaktem ze skórą należy umyć oraz dezynfekować skórę. Zabieg nie wymaga w zasadzie okresu rekonwalescencji. Podany prawidłowo zostawia drobne grudki, które w zależności od kondycji wyjściowej skóry mogą utrzymywać się od dwóch godzin do dwóch dni. Należy wstrzymać się od korzystania z sauny oraz basenu przez okres gojenia. Pielęgnacja domowa powinna opierać się na naturalnych produktach, takich jak Cicaplast, Cicalfate, Cetaphil czy Gen Factor.

 

Cennik

CHWILOWO BRAK
Sprawdź również cennik innych zabiegów w naszej klinice.

 

Kto wykonuje zabieg

W Naszej Klinice zabiegi z użyciem Polinukleotydów są wykonywane przez kosmetologów po studiach.

 

 

Zabiegi łączone z Polinukleotydami

Zabieg z Polinukleotydami można połączyć właściwie z każdym innym zabiegiem. Jednym z lepszych rozwiązań stosowanych w Naszej Klinice jest wykonanie Mezoterapii Igłowej Vital Injector 2 i dodatkowe podanie w 5-ciu punktach Polinukleotydów. Innym rozwiązaniem jest wykonanie Radiofrekwencji Mikroigłowej na twarz i szyję, a podanie Polinukleotydów w okolicę oka. Kolejną kurację może stanowić wykonanie zabiegu Bloomea Paris® i po zdjęciu maski metodą 5-ciu punktów bądź kaniuli aplikacja Polinukleotydów w określone obszary. Idealnie sprawdza się również łączenie Medycznych Peelingów Chemicznych z Polinukleotydami, gdzie możemy jednocześnie stymulować naskórek i skórę właściwą dwutorowo.

Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

Zabieg z użyciem Polinukleotydów jest praktycznie bezbolesny. W trakcie iniekcji czuć jedynie delikatne szczypanie.

Przed zabiegiem z Polinukleotydami można się znieczulić, jednak w wielu przypadkach nie jest to potrzebne. W zależności od metody, na jaką zdecyduje się terapeuta, znieczulenie może być zbędne.

Po zabiegu z Polinukleotydami skóra jest delikatnie zaczerwieniona oraz obrzęknięta. W przypadku podawania preparatu metodą klasycznej mezoterapii grudki mogą się utrzymywać do dwóch dni.

Zabiegi można wykonywać co 2-3 tygodnie w serii 3-4, bądź raz na miesiąc.

Zabieg z polinukleotydami nie wpływa na zmianę rysów twarzy. Pozwala jedynie w określonym miejscu zagęścić oraz wzmocnić skórę, co bezpośrednio przekłada się na poprawę kondycji i wyglądu. Polinukleotydy nie są wypełniaczami stałymi.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl